Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Letošní Orlík CUP poprvé vítězně!

Úvodní zápas se začínajícím týmem z Doks se nesl spíše v exhibičním duchu, a Despy v bráně plnil spíše úlohu diváka s dobrým výhledem na hru a výsledek hovořil za vše - 7:0.

Na druhý zápas s týmem Greenwood nastoupil do brány dle plánu Barik a inkasoval už v 11 vteřině gólem z půlky, nikdo asi v tu chvíli ani netušil, že to byl první a poslední míček za jeho zády na celém turnaji! Náš tým tento spíše laciný gól sice příliš optimismu nedodal, ale i tak jsme začali postupem času přebírat otěže zápasu do svých rukou a během druhé půlky zápasu jsme díky dvěma brankám břatří Štočků otočili stav ve svůj prospěch. Definitivní klid na hokejky Orlíku dodal Aleš Jedlička, který z krátké vzdálenosti krásně zavěsil bekhendem přímo pod víko - 3:1 pro Orlík.

Ani třetí zápas s Kings Teplice jsme neodstartovali podle svých představ, když Despy z prvních tří střel hned dvě pustil za svoje záda. Ani to nás nezlomilo a během chvíle jsme otočili stav na 3:2 v náš prospěch, během zhruba dvou minut tak padlo hned pět gólů. Soupeř sice stačil do přestávky vyrovnat, ale netrvalo dlouho a Orlík opět vedl, tentrokrát o dva góly 5:3, tento stav platil ještě dvě minuty před koncem. Jak ale my Orlíci moc dobře víme, stát se může všechno a taky se stalo. Soupeř stihl snížit a násleně i srovnat stav brankou o které rozhodla až pozdější diskuze. Z tohoto zápasu tak neodešel nikdo vítězně a skončil stavem 5:5. Druhý den jsme tak museli porazit Lions Teplice, abychom vyhráli skupinu a vyhnuli se tak čtvrtfinále.

V ranním zápase zápase s Lions Teplice už jsme další dramatický úvod zápasu nepřipustili a podpořeni dobrým výkonem Barika v brance jsme si pojistili první místo v tabulce výhrou 4:0.

Do semifinále jsme vyfasovali těžkého soupeře z Dubí, za kterého nastoupili hned dva "přeběhlíci" a sice pan Turek a kořen Carlos. První trochu šťastnou branku zaznamenal soupeř a řada byla opět na nás, ale i v tomhle zápase jsme dokázali otočit výsledek na svoji stranu, když jsme první gól zaznamenali při vlastním oslabení a druhá branka padla v poslední vteřině první půle. Soupeř zle dotíral a to se mu taky vyplatilo když Despy nezachytil pohotovou střelu z první, která si našla cestu mezi jeho betony. V normální hrací době se už nikdo neprosadil a muselo se tak hrát pět minut prodloužení na náhlou smrt, které ovšem rozzuzlení také nepřineslo. Na řadu tak přišly tři samostatné nájezdy na každé straně, které zahájil soupeř. Despy byl ale zásadně proti tomu udělat přeběhlíkům radost, za svoje záda tak už nepustil žádný míček a jelikož Míra Štoček neměl dále v úmyslu protahovat už tak dramatický průběh zápasu, vymetl ve třetí sérii pavučinu soupeřovy branky a Orlík se tak vměstnal do hromady zhruba o dvou metrech čtverečních, v jejichž základech ležel přidušený Despy.

Orlík tak už jenom čekal na výsledek druhého semifinále, které se lehce opozdilo vinou silného deště a ve kterém si Koliba poradila s Lions Teplice.

Na finálový zápas s ústeckou Kolibou se do branky postavil opět Barik a s naší důvěrou naložil precizně, když zlikvidoval všechny pokusy soupeře o jeho překonání a přidal několik výborných zákroků. Jelikož se Orlík prosadil hned dvakrát za zápas, zůstal po dvaceti minutách hry na světelné tabuli svítit stav 2:0 pro Orlík, což znamenalo naší historicky první výhru na vlastním turnaji a oslavná hromada se tak opakovala s ještě větší razancí pouze se změnou rozplácnutého základního kamene, kterým se tentokrát stal Barik a na oslavy vítězství jsme ho museli lehce rozdýchat :).

Zbývalo už tak pouze zlikvidovat zbývající tekutiny a poklidit areál kolem hřiště a odebrat se každý svým směrem. Rádi bychom tímto poděkovali všem zúčastněným za bezproblémový průběh turnaje a zvláště těm, kteří se podíleli na jeho organizaci. Takže za rok opět na Orlík CUPu!!!